Graffiti 2.0

Graffiti analysis pozwala na tworzenie wzorów i przenoszenie ich do świata wirtualnego. Przestrzeń miasta zastąpiona zostaje tutaj przestrzenią ekranu komputera lub iPhona.

Projekt został stworzony przez Evan’a Roth’a, który jest artystą i badaczem koncentrującym się na nowych technologiach, rozwoju programów open source i kulturze popularnej. Jest autorem takich prac, jak: L.A.S.E.R. Tag and LED Throwies (razem z Graffiti Research Lab), White Glove Tracking, EyeWriter, Explicit Content Only.

Graffiti analysis jest rozwinięciem i udoskonaleniem graffiti 1.0 polegającym przede wszystkim na rzutowaniu szablonów przy wykorzystaniu projektora.

Obecny projekt umożliwia aktualizacje, śledzenie, odtwarzanie, kontrolę i tworzenie wszelkiego typu elementów graficznych wykorzystywanych przy tworzeniu graffiti. Oparty jest na otwartym kodzie źródłowym, co umożliwia rozwój własnych autorskich projektów (pliki do pobrania dla systemów Windows, Mac i Linux). Podłączony jest do otwartej bazy danych zawierającej wzory przygotowane przez znanych writerów.

Dla zainteresowanych został opracowany praktyczny przewodnik.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: