film 2.0 ???

Znany nam świat filmu może odejść już niedługo w przeszłość. Sposób, w jaki się porozumiewamy dzięki serwisom społecznościowym tworzy nową jakość innych obszarów rzeczywistości.

Spike Lee reżyser, który, jako pierwszy czarnoskóry reżyser, a także jako jeden z nielicznych reżyserów w ogóle wywalczył sobie niezależność w świecie Hollwóod pokazuje swoje nowe oblicze i zamierza nakręcić pierwszy „film społecznościowy” przy użyciu telefonów komórkowych. Patronem całego przedsięwzięcia jest firma Nokia.

Film będzie kręconych nie przez kogo innego, jak właśnie przez „użytkowników”. To oni będą autorami filmu i to oni będą wybierać poszczególne jego sekwencje. Jego tematyka dotyczyć będzie muzyki i tego, w jaki sposób tworzy ona historię ludzkości.

Cały projekt będzie składał się z trzech części. Tematyka każdej będzie ogłaszana w Internecie, zaś zainteresowani nią użytkownicy będą mieć cztery tygodnie na zgłoszenie swoich filmowych propozycji.

Nie jest może to zupełnie projekt Web 2.0 bowiem decydujący głos będą posiadać przedstawiciele Nokii – to oni wybiorą spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń 25 propozycji poczym poproszą internautów aby zagłosowali na 10 ich zdaniem najlepszych. Ostateczny głos będzie miał Sike Lee, który wybierze 3 ostateczne części, z których składać się będzie cały film.

„Jesteście świadkami demokratyzacji filmu. Osoby marzące o kręceniu filmów nie muszą już uczęszczać do szkoły filmowej. Przy pomocy zwyczajnego telefonu komórkowego prawie każdy może dziś zostać reżyserem” – powiedział Spike Lee.

por. więcej TMC net

Reklamy
Otagowane , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: